Παρασκευή, 29 Μαρ.

Ξέφυγε η Γιουβέντους! Άφησε τέσσερις βαθμούς πίσω τη Νάπολι [vid]

Μεγάλο προβάδισμα στη μάχη τίτλου που δίνει απέναντι στη Νάπολι απέκτησε η Γιουβέντους. Η ομάδα του Αλέγκρι επικράτησε με 2-0 της Αταλάντα στο Τορίνο, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής, η οποία δεν είχε πραγματοποιηθεί λόγω των κακών καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στη γειτονική χώρα.

Στο +4 από τη δεύτερη Νάπολι ξέφυγε η Γιουβέντους. Η “Μεγάλη Κυρία” επικράτησε εντός έδρας της Αταλάντα με 2-0, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Ιγκουαΐν στο 29′ άνοιξε το σκορ, για να «σφραγίσει» τη νίκη ο Ματουϊντί εννέα λεπτά πριν το φινάλε. Από το 79′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Μαντσίνι με δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε ένα λεπτό!