Παρασκευή, 29 Μαρ.

“Ξεμπούκωσε” ο Κριστιάνο Ρονάλντο! Δύο γκολ και νίκη για Γιουβέντους – video

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρήκε δίχτυα με τη φανέλα της Γιουβέντους. Ο Πορτογάλος σταρ σημείωσε δύο γκολ στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Σασουόλο, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη (2-1).

Ύστερα από τρία επίσημα παιχνίδια με τη Γιουβέντους στο ιταλικό πρωτάθλημα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο κατάφερε να ανοίξει λογαριασμό με τη “Μεγάλη Κυρία”.

Ο Πορτογάλος σταρ πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του Τορίνο στην εντός έδρας νίκη επί της Σασουόλο με 2-1, για την τέταρτη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους το πέτυχε στο 50′, σπρώχνοντας από το μισό μέτρο την μπάλα στα δίχτυα, ενώ 15 λεπτά αργότερα βρήκε και πάλι δίχτυα, τελειώνοντας με υποδειγματικό τρόπο μία αντεπίθεση της ομάδας του Αλέγκρι.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στις καθυστερήσεις, με κεφαλιά του Μπαμπακάρ.

Η Γιουβέντους έκανε το 4/4 στο ιταλικό πρωτάθλημα και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.