Κύπελλο Ελλάδος: Εμεινε στο… κόλπο η Λαμία!

Η Λαμία διατήρησε της ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Καλλιθέας.

Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην αντίπαλό της που άντεχε στην άμυνα, αλλά βρήκε τις λύσεις στο δεύτερο 45λεπτο.

Ο Βάντερσον που μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ της νίκης στο 70ο λεπτό και πλέον όλα για τη Λαμία θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική κόντρα στον Απόλλων Λάρισας.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας, Κουτρομάνος, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Παπαργυρίου (46′ Παντελιάδης), Αναστασόπουλος, Λινάρδος (64′ Φράγκος), Καραγιάννης, Κρισάντους (46′ Βάντερσον), Τσούκαλος, Ντακόλ.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: (Μαρσέλο Τροΐζι): Κορωνάκης, Βασιλείου, Συριόπουλος, Ντιακιτέ, Παπαγγελής, Μίγγος, Καντέ (40′ Μήλιος), Ταλέντο, Μάκο, Χοξάλι (51′ Σμυρλής), Ξόμπλιος (80′ Φερέιρα).