Κύπελλο: Ο Κασάδο “λύτρωσε” την Ξάνθη

Με γκολ του Κασάδο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ξάνθη επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 1-0, για τη δεύτερη αγωνιστική του έβδομου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στους “16” του Κυπέλλου έκανε η Ξάνθη. Η ακριτική ομάδα επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 1-0, χάρη σε κεφαλιά του Κασάδο από γέμισμα του τερματοφύλακα Ζίβκοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, ενώ στο δεύτερο μέρος η Ξάνθη κυριάρχησε και είχε δοκάρι στο 78΄, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κασάδο, που τελικά αποδείχθηκε… λυτρωτής για το σύνολο του Μίλαν Ράσταβατς.