Site icon NewsIT

Λαμία – ΑΕΚ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

17.09.2017 | 20:19
Λαμία ΑΕΚ

-Η ΑΕΚ πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας κερδίζοντας 0-1 τη Λαμία, στο Περιστέρι -Οι «κιτρινόμαυροι» νίκησαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου -Δεν υπάρχει πέναλτι, η φάση είναι καθαρή

Τη νίκη πήρε απόψε η ΑΕΚ και πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, πριν από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας την επόμενη Κυριακή (24/9).

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα Λαμία – ΑΕΚ

Λήξη του αγώνα.

91′ Κίτρινη κάρτα στον Αϊντάρεβιτς.

91′ Αλλαγή για την Λαμία. Αναστασόπουλος στη θέση του Κουκόλη.

87′ Αλλαγή για τη Λαμία. Εξω ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του ο Τσούκαλος.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα

84′ Αλλαγή για την Λαμία. Λινάρδος αντί Πίτι.

81! ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με την εύστοχη εκτέλεση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου. 0-1

80′ Πέναλτι κέρδισε η ΑΕΚ! Κακώς δόθηκε. Ο Μπλάζιτς όχι μόνο δεν βρίσκει τον Λιβάγια αλλά είναι και εκτός περιοχής. Είδε και την κίτρινη κάρτα.

79′ ΄Γύρισμα του Γκάλο, ο Αϊντάρεβιτς κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

76′ Καλή φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αϊντάρεβιτς, έδιωξε Παπαδόπουλος.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Τσόσιτς

73′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λάζαρος αντί του Μπακασέτα

72′ Κεφαλιά του Μάνταλου, έδιωξε ο Παπαδόπουλος

69′ Τώρα όμως υποδεικνύεται λανθασμένα οφσάιντ ο Λιβάγια

68′ Υπόδειξη για οφσάιντ στον Λιβάγια, σωστή

64‘ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια στη θέση του Κλωναρίδη

54′ Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον και στον Πίτι

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο

46′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Τη θέση του Λόπες πήρε ο Γκάλο.

Λήξη του ημιχρόνου. Ο Λόπες φαίνεται πως έχει ενοχλήσεις και ίσως να μη συνεχίσει στο δεύτερο ημίχρονο

41′ Το παιχνίδι είναι γρήγορο και… χορταστικό σε επίπεδο φάσεων

33′ Κεφαλιά του Λόπες, καθάρισε τη φάση ο Αθανασιάδης

32′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Σουτ από τον Βασιλαντωνόπουλο, ο Ανέστης έδιωξε και έπειτα ο Μπλάζιτς αστόχησε… φάτσα με το τέρμα

24′ Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες

18′ Σουτ του Λόπες , που δεν δυσκολεύει τον Παπαδόπουλο

16′ Σουτ του Μπακασέτα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. Ο βοηθός λανθασμένα σήκωσε το σημαιάκι για οφσάιντ στον Μάνταλο.

5′ Κόρνερ από τον Αϊντάρεβιτς και ο Βράνιες έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.

3′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πίτι, δυσκολεύτηκε ο Ανέστης να διώξει