“Μαγική” ισοπαλία! Τα… πάνω – κάτω στο Αμιάν – Παρί!

Παιχνίδι που αν είσαι ουδέτερος, δεν θες να τελειώσει. Η Παρί βρέθηκε… στριμωγμένη στα σχοινιά στην έδρα της Αμιάν, αλλά κατάφερε να φέρει “τούμπα” το ματς και να γνωρίσει τελικά την ισοφάριση στις καθυστερήσεις για το απίστευτο 4-4!

Τι ματσάρα! Ύστερα από ένα απίστευτο παιχνίδι στο «Stade de la Licorne», Αμιάν και Παρί Σεν Ζερμέν αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4 στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Liugue 1.

Οι γηπεδούχοι, προτελευταίοι στην κατάταξη της γαλλικής Λίγκας, προηγήθηκαν της πρωταθλήτριας με 3-1 στο ημίχρονο (!), αλλά στη συνέχεια βρέθηκαν πίσω με 3-4, δεχόμενοι δύο γκολ από τον Κουασί και ένα από τον Ικάρντι.

Η Αμιάν όμως δεν έφυγε με άδεια χέρια από αυτή την αναμέτρηση, αφού έκανε το 4-4 στις καθυστερήσεις με τον Σερχού Γκιρασί, που σημείωσε δύο γκολ. Να αναφέρουμε ότι η Παρί αγωνίστηκε χωρίς τους Εμπαπέ και Νεϊμάρ.