11oC Αθήνα

Μοιρασιά για Ίντερ και Ρόμα! Ο Βεσίνο “λύγισε” τον Άλισον [vid]

ΦΩΤΟ twitter roma

Η Ίντερ και η Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα μέχρι και το 85′, ωστόσο ο Βεσίνο χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους.

Λίγα λεπτά απέμεναν για να πανηγυρίσει η Ρόμα μια πολύ σπουδαία νίκη στο Σαν Σίρο, καθώς κρατούσε το 0-1 με τον γκολ του Ελ Σααράουϊ από το 2ο λεπτό. Ωστόσο στο 86΄ ο Ματίας Βεσίνο ισοφάρισε και κράτησε την Ίντερ στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι “νερατζούρι” ήταν καλύτεροι, αλλά βρήκαν μπροστά τους τον εξαιρετικό τερματοφύλακα, Άλισον, ο οποίος σταμάτησε τους τους γηπεδούχους αρκετές φορές.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

Κυριακή

Αταλάντα – Νάπολι 0-1 (65′ Μέρτενς)

Μπολόνια – Μπενεβέντο 3-0 (35′ Ντέστρο, 73′ Ντε Μαϊό, 88′ Τζεμαϊλί)

Λάτσιο – Κιέβο 5-1 (23′ Λουίς Αλμπέρτο, 31′ και 68′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 83′ Μπάστος, 86′ Νανί / 25′ Πουτσαρέλι)

Βερόνα – Κροτόνε 0-3 (3′ Μπαρμπέρις, 54′ Στόιαν, 67′ Ρίτσι)

Σαμπντόρια – Φιορεντίνα 3-1 (30′, 60′ και 68′ Κουαλιαρέλα / 80′ Κάρλος Σάντσες)

Ουντινέζε – ΣΠΑΛ 1-1 (11′ Σαμίρ / 49′ Φλόκαρι)

Σασουόλο – Τορίνο 1-1 (54′ Μπεράρντι / 26′ Όμπι)

Κάλιαρι – Μίλαν 1-2 (8′ Μπαρέλα / 36′ πέν. και 42′ Κεσιέ)

Ίντερ – Ρόμα 1-1 (86′ Βεσίνο/31′ Ελ Σαραουί)