Η Μπάγερν δεν χάνει! Ανατροπή στο 91′ [vid]

Μπάγερν

Ακόμα και όταν τα βρίσκει.. σκούρα στην Bundesliga, η Μπάγερν καταφέρνει να πάρει τη νίκη. Οι Βαυαροί συνεχίζουν “τρένο” την πορεία προς τον φετινό τίτλο, περνώντας -με ανατροπή- από την έδρα της Βόλφσμπουργκ (2-1).

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ στην έδρα της Βόλφσμπουργκ… η Μπάγερν Μονάχου “πάλεψε” μέχρι τέλους και έφτασε στην ανατροπή (2-1) με γκολ στις καθυστερήσεις, σε ματς για την 23η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8΄ με τον Ντιβάντι, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Ο Βάγκνερ στο 64΄ ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις με πέναλτι ο Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Στο 55΄ οι Βαυαροί θα μπορούσαν να είχαν ισοφαρίσει, αλλά ο Ρόμπεν αστόχησε από την άσπρη βούλα.