22oC Αθήνα

Μπάγερν – Ολυμπιακός: “Βαριά” ήττα για τους “ερυθρόλευκους” νέους

Μπαγερν Ολυμπιακός
Intime

Τη συντριβή με 6-0 γνώρισαν οι νέοι του Ολυμπιακού στον εκτός έδρας αγώνα τους με την αντίστοιχη ομάδα της Μπάγερν Μονάχου για το Youth League.

Ένα “εφιαλτικό” δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτό που διαμόρφωσε τη “βαριά” ήττα της Κ-19 του Ολυμπιακού στην έδρα της Μπάγερν Μονάχου για το Youth League.

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη στάθηκε με αξιοπρέπεια στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε το 1-0 στο 43′ από τον Τίλμαν, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έπαθε… καθίζηση και δέχθηκε πέντε γκολ από τους Βαυαρούς.

Σε αυτό βοήθησε και η αλλαγή στις αριθμητικές ισορροπίες των δύο ομάδων, αφού στο 47′ ο Μπέλιτς έφυγε για τα αποδυτήρια, κάνοντας πέναλτι και αφήνοντας τον Ολυμπιακό με δέκα παίκτες. Ο Μπατίστα – Μέιερ ευστόχησε στην εκτέλεση για το 2-0.

Τα γκολ έπεσαν… βροχή μέσα σε ένα δεκάλεπτο! Ο Μέιερ έκανε το 3-0 στο 72′, ενώ ο Τζόνσον μέσα σε δύο λεπτά (77′, 79′) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0. Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε στο 81′ από τον Τίλμαν.