13oC Αθήνα

Η Μπόρνμουθ “πυροβόλησε, η Σίτι “απέδρασε” στο 97′! [vids]

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Ραχίμ Στέρλινγκ ήταν… καταλυτικός για τη Μάντσεστερ Σίτι. Οι “πολίτες” βρέθηκαν να χάνουν στην έδρα της Μπόρνμουθ από μια γκολάρα, αλλά έφτασαν στην ανατροπή, με γκολ του Άγγλου διεθνή στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ είχαν υποδειχθεί πέντε! Αμέσως μετά, αποβλήθηκε.

Απίθανη νίκη για τη Μάντσεστερ Σίτι! Οι “πολίτες” έφτασαν μια.. ανάσα από τη δεύτερη συνεχόμενη γκέλα τους, αλλά είχαν για ένα ακόμα αγώνα “λυτρωτή’ τον Ραχίμ Στέρλινγκ, που φάνηκε μόνο στο 90+7′, όταν και διαμόρφωσε το τελικό 1-2 υπέρ της ομάδας του στην έδρα της Μπόρνμουθ.

Η Σίτι είχε προβληματική εικόνα για ένα ακόμα παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει στην έδρα της Μπόρνμουθ από το απίστευτο γκολ του Ντάνιελς (13′). Ο Γκάμπριελ ισοφάρισε στο 21’, για να έρθει ο Στέρλινγκ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων -είχαν υποδειχθεί 5′- για να “λυτρώσει” την ομάδα του Γκουαρντιόλα.

Άξιο αναφοράς, πως ο Άγγλος επιθετικός αποβλήθηκε αμέσως μετά, επειδή καθυστέρησε να γίνει αλλαγή.