Με το… μυαλό στη Ρόμα η Λίβερπουλ! [vid]

Μεγάλη γκέλα! Η Λίβερπουλ ήταν μέχρι το 79′ μπροστά στο σκορ με 2-0 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ και τελικά… κατάφερε να πάρει μόνο το βαθμό 2-2.

H Λίβερπουλ πλησίασε πολύ κοντά στην εκτός έδρας νίκη επί της Γουέστ Μπρομ, αφού είχε το προβάδισμα με 2-0 μέχρι το 79′. Στο τέλος όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει το αποτέλεσμα και παραχώρησε τον βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους (2-2) που διατήρησαν… ζωντανές τις μαθηματικές τους ελπίδες για σωτηρία.

Επί 79′ λεπτά οι παίκτες τους Γιούργκεν Κλοπ έπαιζαν… σοβαρά και όλα έδειχναν ότι θα φύγουν με το “διπλό”. Μόλις στο 4ο λεπτό ο αντκαταστάτης του Ρομπέρτο Φιρμίνιο στην ενδεκάδα, Ντάνι Ινγκς έκανε το 0-1 για τους “Reds”, ενώ στο 71′ ο συνήθης ύποπτος, Μοχάμεντ Σαλάχ, έκανε το 0-2.

Κάπου εκεί όμως οι φιλοξενούμενοι έχασαν τη συγκέντρωση τους, με τον Λίβερμορ στο 79′ να βάζει ξανά την ομάδα του στο παιχνίδι και τον Ροντόν στο 88′ να διαμορφώνει το τελικό 2-2.