Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

Νίκη με ανατροπή για Σίτι κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου – video

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο φιλικό με την Μπάγερν Μονάχου, ωστόσο έφερε… τούμπα το παιχνίδι κι επικράτησε με 3-2 των Γερμανών. Δείτε τα γκολ του αγώνα.

Η Σίτι επικράτησε με ανατροπή (3-2) της Μπάγερν Μονάχου, στο φιλικό παιχνίδι των δύο ομάδων για το International Champions Cup που διεξήχθη στο Hard Rock Stadium του Μαϊάμι.

Οι πρωταθλητές Γερμανίας βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0, χάρη στα γκολ του Σαμπανί στο 15′ και του Ρόμπεν στο 24′. Ωστόσο, οι πρωταθλητές Αγγλίας κατάφεραν στη συνέχεια να φέρουν τούμπα το παιχνίδι.

Η ομάδα του Γκουαρντιόλα μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Σίλβα, για να ισοφαρίσει στο 51ο λεπτό με τον Νμετσά. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σίλβα, ο οποίος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 70ο λεπτό. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Μαχρέζ στον αστράγαλο κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, με το ιατρικό τιμ της Σίτι να εκφράζει φόβους για αποχή αρκετών εβδομάδων από την αγωνιστική δράση.