Δευτέρα, 17 Ιουν.
25oC Αθήνα

Ο Γουίλιαν “έσβησε” τη χαρά της Λίβερπουλ! [vid]

Λίβερπουλ - Τσέλσι

Η Λίβερπουλ βρέθηκε πολύ κοντά στο να νικήσει μέσα στο “Άνφιλντ” την Τσέλσι, αλλά το τέρμα του Γουίλαν στο 86′ διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Με αυτογκόλ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Από ένα βαθμό έβαλαν στο… σακούλι τους Λίβερπουλ και Τσέλσι (1-1), μετά το ντέρμπι του “Άνφιλντ”, για την 13ης αγωνιστική της Premier League.

Οι “ρεντς” άνοιξαν το σκορ με τον Σαλάχ στο 65′ και μέχρι το 85′ ήταν… αγκαλιά με την 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετά και την ισοπαλία που έφερε η Τότεναμ (1-1 με την Γουέστ Μπρομ).

Το γκολ του Γουίλιαν στο 85′ όμως -τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς- “χάρισε” το βαθμό στην Τσέλσι.

Σε άλλα ματς, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χρειάστηκε ένα αυτογκόλ του Ντανκ στο 66΄ για να επικρατήσει 1-0 της νεοφώτιστης Μπράιτον

Όσον αφορά τη Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα, πήρε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας 3-0 της Νιουκάστλ.Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Χιουζ το 19΄ και στη λήξη του ημιχρόνου έγινε το 2-0 με αυτογκόλ του Γεντλίν. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 62΄ ο Γκρέι.