Τρίτη, 7 Μαΐ
25oC Αθήνα

Ο Σαλάχ είχε τα… δώρα της Λίβερπουλ! “Πεντάρα” η Τσέλσι [vid]

Λίβερπουλ - Σαλάχ

Η Λίβερπουλ “καρδιοχτύπησε” τους οπαδούς της, αλλά τελικά κατάφερε να φτάσει στην εντός έδρας νίκη επί της Λέστερ (2-1). Με… περίπατο (5-0) επί της Στόουκ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το 2017 η Τσέλσι.

Η Λίβερπουλ βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Λέστερ μέσα στο Άλφιλντ με τέρμα που πέτυχε ο Βάρντι στο 3′, αλλά κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή και να.. κλείσει νικηφόρα το 2017.

Ο Κλοπ είδε τον πολυτιμότερο του παίκτη τη φετινή σεζόν, Μοχάμεντ Σαλάχ να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο και να δίνει το “τρίποντο’ στους “ρεντς”.

Σε υγιεινό.. περίπατο εξελίχθηκε για την Τσέλσι, η αναμέτρηση με την στόουκ, την οποία και διέλυσε με 5-0 την Στόουκ. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 3-0 από τα γκολ των Ριούντιγκερ (3′), Ντρινκγουότερ (9′) και Ροντρίγκεζ (23′), ενώ οι Γουίλαν (73′ με πέναλτι) και Ζαπακόστα (88′) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.