14oC Αθήνα

Ο… Θεός να μας φυλάει από αυτή την Άρσεναλ! [vid]

Άρσεναλ
@Arsenal

Ο Άαρον Ράμσεϊ πέτυχε χατ-τρικ στο 5-1 Άρσεναλ επί της Έβερτον και πλέον όλοι περιμένουν να δουν αν θα μεγαλώσει μια.. μακάβρια λίστα, στην οποία προστίθεται κάποιο όνομα, όταν ο Ουαλός σκοράρει. Πρώτο γκολ του Ομπαμεγιάνγκ με τους “κανονιέρηδες”.

Έκανε πολλούς φίλους της Έβερτον να σηκωθούν από τη θέση τους και να φύγουν από το γήπεδο στο ημίχρονο! Η Άρσεναλ ήταν καταιγιστική στο “Έμιρεϊτς”, πέτυχε 4 γκολ στο πρώτο 45λεπτο και διέλυσε την ομάδα του Λίβερπουλ με 5-1, σε ματς για την 26η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Βενγκέρ είχε σε εξαιρετική βραδιά τον Ράμσεϊ, που σημείωσε χατ τρικ (6′, 19′, 74′). Το.. κακό με τον Ουαλό μέσο είναι πως του “έχει βγει το όνομα”, αφού η “εκτελεστική” του ικανότητα έχει συνδυαστεί με πολλούς θανάτους διασήμων.

Από ένα γκολ πέτυχαν οι Κοσιελνί (14′) και Ομπαμεγιάνγκ (37′), στο ντεμπούτο του με τους “κανονιέρηδες” μετά την απόκτησή του από την Μπορούσια Ντόρτμουντ. Το μόνο που κατάφερε η Εβερτον ήταν να μειώσει στο 64′ με τον Λιούιν.

Η Μπέρνλι «φρέναρε» τη Σίτι! Άνοιξε… λογαριασμό ο Σάντσες με Γιουνάιτεντ [vid]

Με αυτή τη νίκη, η Αρσεναλ έφτασε τους 45 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την Τότεναμ, που βρίσκεται στην 5η θέση και με αγώνα λιγότερο.