ΟΦΗ – ΠΑΟΚ: Χειρονομία του Πασχαλάκη στην εξέδρα και ένταση!

Μικροένταση προκλήθηκε στο ΟΦΗ – ΠΑΟΚ, μετά το γκολ του Μάτος, με το οποίο οι Θεσσαλονικείς έκαναν το 1-2. Ο Πασχαλάκης γύρισε προς την εξέδρα και έκανε μια χειρονομία που.. άναψε τα αίματα.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ λίγο πριν βγει το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του με τον ΟΦΗ, με κεφαλιά του Μάτος στο 45+4′.

Ήταν τότε που ο τερματοφύλακας του “δικέφαλου του Βορρά”, Πασχαλάκης, γύρισε προς την εξέδρα που ήταν πίσω από το τέρμα του και έκανε χειρονομίες στους φίλους του ΟΦΗ. Μάλιστα, εμφανίστηκε και να βρίζει.

Ο κόσμος του ΟΦΗ είπε συνθήματα εναντίων του, ενώ υπήρξε μια μίνι διακοπή. Με τη λήξη του ημιχρόνου οι άνθρωποι του ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή, επειδή δεν τιμώρησε τον Πασχαλάκη, περιγράφοντάς του το τι ακριβώς συνέβη.