Παρασκευή, 29 Μαρ.

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Παναθηναϊκός

“Μαύρο” σαββατόβραδο! Ένας κάκιστος Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα του Παναιτωλικού, σε ματς για την 5η αγωνιστική της Superleague.

Παρακολουθήσατε LIVE από το NewsIt.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

ΛΗΞΗ αγώνα

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

89′ Μεγάλη ευκαιρία για Παναθηναϊκό. Εκτέλεση φάουλ ο Χίλιεμαρκ, ο Μολέδο πήδηξε μέσα στη μεγάλη περιοχή, έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ

88′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Παναιτωλικός είδε πως ο Γιόχανσον δεν είναι σε καλή βραδιά, ο Ρότσα έκανε το γύρισμα, ο Κλέσιο έπιασε το σουτ, αλλά ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

84′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι στη θέση του Ντίας

83′ Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο

78΄Κίτρινη κάρτα σε Μολίνς και Κυριακίδη

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπράβο στη θέση του Μάζουρεκ.

70′ Ξαφνικό πρόβλημα ο Τσάβες και αλλαγή στην αλλαγή. Στο ματς ο Χατζηγιοβάνης

65′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 2-0. Απίστευτη ενέργεια από τον Ρότσα, που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έβγαλε τη σέντρα από αριστερά. Ο Βλαχοδήμος έδιωξε αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Κλέσιο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ εντός περιοχής.

64′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μουνιέ στη θέση του Λουντ

64′ Κίτρινη κάρτα στον Σιλά

60′ Νέα μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. “Τακουνάκι” του Μάζουρεκ και πλασέ του Μαρινάκη ελάχιστα μέσα από την μεγάλη περιοχή, ο Βλαχοδήμος το “έβγαλε” κι αυτό

57′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Κάθετη για τον Κλέσιο, που δεν πλάσαρε εύστοχα στο τετ-α-τετ. Θα έπρεπε να πάτρει κίτρινη κάρτα ο Βλάχοδήμος, αλλά δεν την είδε

53′ Φώναξαν για πέναλτι οι παίκτες του Παναθηναϊκού. Δεν υπάρχει κάτι όπως έδειξε και το ριπλέι

52‘ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Μολίνς από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη

50′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο έπιασε την κοντινή κεφαλιά, αλλά ο Βλαχοδήμος έσωσε τον παναθηναϊκό από το 2-0

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση φάουλ από αριστερά, ο Μολέδο πήρε την κοντινή κεφαλιά στο δέυτερο δοκάρι, αλλά δεν είχε καλή τοποθέτηση στο σώμα του – η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Δεύτερο ημίχρονο στο Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τσάβες στη θέση του Άλτμαν

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Αγρίνιο

45+1” Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον

41′ Παραλίγο αυτογκόλ! Ο Χίλιεμαρκ εκτέλεσε φάουλ, ο Ρότσα προσπάθησε για την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα προς τα πίσω. Η μπάλα πήγε πάνω στον Κυριακίδη, που δεν αιφνιδιάστηκε

40′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιγιαφάνιες έβγαλε υπέροχη κάθετη στον Λουντ, ο Φινλανδός πήγε να βγει σε θέση τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, αλλά πάτησε την μπάλα και έπεσε, χάνοντας την ευκαιρία

36′ Καλό γυριστό σουτ του Μολίνς από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε για λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη

34′ Μεγάλη επέμβαση του Κυριακίδη σε κεφαλιά του Μολίνς. Ο διαιτητής όμως “σφύριξε” επιθετικό φάουλ του παίκτη του Παναθηναϊκού στο Μόρα, τη στιγμή που πήδηξε μπροστά του για να διώξει την μπάλα

32′ Ο Παναθηναϊκός έχει τεράστιο πρόβλημα στην ανάπτυξη του. Άνετος πλέον ο Παναιτωλικός

19′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. ΓΚΟΛΑΡΑ από τους γηπεδούχους!!! Ο Ρόσα “άδειασε” τον Χίλιεμαρκ από αριστερά, έδωσε την μπάλα στον επερχόμενο Μάζουρεκ που με φανταστικό σουτ “έγραψε” το 1-0

15′ Πολύ καλός ρυθμός στο παιχνίδι. Παίζουν επιθετικά οι δυο ομάδες, ενώ έχουν και κάποια.. προβληματάκια στις άμυνες τους

8′ Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό. “Μπούκα” του Βιγιαφάνιες από δεξιά, ο Αργεντινός γύρισε την μπάλα αλλά ο Μαρινάκης απομάκρυνε προ του Μολίνς, που ήταν έτοιμος να σκοράρει.

Σέντρα στο παιχνίδι

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης έκανε την έκπληξη, αφού ξεκινά τον Λούκα Βιγιαφάνιες

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού καλούνται να αφήσουν τις -άσχημες- διοικητικές εξελίξεις στο “τριφύλλι” για να φτάσουν στη νίκη

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Παναθηναίκό, για την 5η αγωνιστική της Superleague.