13oC Αθήνα

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ: Οι επίμαχες φάσεις! Το πεντακάθαρο πέναλτι που δεν δόθηκε στο “τριφύλλι” – video

Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ, για την 18η αγωνιστική της Superleague, με τους “πράσινους” να έχουν πολλά παράπονα από τον διαιτητή Παπαδόπουλο. Δείτε τις επίμαχες φάσεις.

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση κόντρα στην ΑΕΛ,μένοντας στο 1-1 με τους Θεσσαλούς στο ΟΑΚΑ, για την 18η αγωνιστική της Superleague.

Οι “πράσινοι” αγωνίστηκαν με παίκτη παραπάνω από το πρώτο λεπτό, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν από νωρίς με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μακέντα.

Οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού διαμαρτύρονται, πάντως, για τη φάση το 87ου λεπτού, όταν ο Ζίζιτς τράβηξε παρατεταμένα τον Μακέντα αρχικά από το χέρι και στη συνεχεία από την φανέλα, αλλά ο διαιτητής δεν καταλόγισε την παράβαση.

Ο ρέφερι Παπαδόπουλος δεν έδωσε το πεντακάθαρο πέναλτι στο “τριφύλλι”, το οποίο θα είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη κόντρα στην ΑΕΛ.