14oC Αθήνα

Παναθηναϊκός – Ξάνθη 0-1 ΤΕΛΙΚΟ: “Βόμβα” από τους Ακρίτες! “Σκότωσαν” τους “πράσινους” στις καθυστερήσεις

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά εμφάνισε προβλήματα στη δημιουργία και η Ξάνθη τον “σκότωσε” στις καθυστερήσεις με γκολ του Φοσέρ στην αντεπίθεση για το τελικό 0-1 στο ματς..

Ο “κατήφορος” για τον φετινό Παναθηναϊκό συνεχίστηκε και στη Ριζούπολη, αφού οι “πράσινοι” έχασαν από την Ξάνθη με 1-0, χάρη σε ένα γκολ από τους “Ακρίτες” στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη εμφάνισε τα… γνωστά τεράστια προβλήματα στη δημιουργία και με τον Ζαχίντ να χάνει την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα, αλλά και να του ακυρώνεται γκολ μέσω VAR, επέτρεψε στους Ακρίτες να πάρουν και τη νίκη σε μία αντεπίθεση στο τέλος του αγώνα.

13.01.2019: Παναθηναϊκός – Ξάνθη 2-2
(48’ σουτ Μπουζούκης, 68’ κεφαλιά Κολοβέτσιος – 18’ κεφαλιά Κάστρο, 90’ πέναλτι Κάστρο)