Τρίτη, 7 Μαΐ
24oC Αθήνα

Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννενα: ΣΟΚ! Το γκολ που “πάγωσε” το ΟΑΚΑ [video]

ΦΩΤΟ Intime

Ένα “βουνό” έχει να ανέβει πλέον ο Παναθηναϊκός αν θέλει να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς με γκολ του Παντελάκη στο 24′ ο ΠΑΣ Γιάννενα έχει πάρει το προβάδισμα στο ΟΑΚΑ και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου ματς έχει πλέον τον πρώτο λόγο για την πρόκριση.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-1 από τον ΠΑΣ Γιάννενα, στη ρεβάνς του 1-0 των “Ζοσιμάδων” για τη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδας και πλέον τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πάρα πολύ για το “τριφύλλι”, που έχει ακόμα 45 λεπτά για να αναρέψει την κατάσταση στο ΟΑΚΑ.

Δείτε το γκολ του Παντελάκη στο 24ο λεπτό που έβαλε με την πλάτη στον τοίχο τους “πράσινους”, οι οποίοι θέλουν πλέον 3 γκολ για πάρουν την πρόκριση.