ΠΑΟΚ – ΑΕΛ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ – Ακόμα ένα βήμα τίτλου για τον Δικέφαλο

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ από την ΑΕΛ στην Τούμπα, ωστόσο έκανε την ανατροπή κι επικράτησε με 2-1 των “βυσσινί”, για την 13η αγωνιστική της Superleague. Ξέφυγε στους επτά βαθμούς από τον Ατρόμητο ο Δικέφαλος.

Νίκη με ανατροπή σημείωσε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα ξεπερνώντας το δύσκολο εμπόδιο της Λάρισας με 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την θεσσαλική ομάδα που προηγήθηκε με κεφαλιά του Νούνιτς στο 36′.

Ο Δικέφαλος της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε με πέναλτι του Πρίγιοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πέτυχε πλήρη ανατροπή στο 69′ με προβολή του Ακπομ, τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.