ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-2 ΤΕΛΙΚΟ: Ο Βιεϊρίνια στις καθυστερήσεις “γλίτωσε” το βαθμό!

ΦΩΤΟ intime

Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα.
Απίστευτο τέλος στο ματς, με δύο γκολ μετά το 87′.
Ο Μακέντα έκανε το 2-1, αλλά ο Βιειρίνια ισοφάρισε με πέναλτι στις καθυστερήσεις.
Ο Πορτογάλος είχε “σβήσει” και το πρώτο “πράσινο” προβάδισμα με τον Ζαχίντ.

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε… φάτσα με την πρώτη του ήττα μετά από δύο χρόνια στη Superleague, αλλά ένα πέναλτι που κέρδισε ο Κρέσπο στην τελευταία φάση του αγώνα, έδωσε την ευκαιρία στον Βιεϊρίνια να ισοφαρίσει στο τελικό 2-2 κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Οι “πράσινοι” εμφανίστηκαν εξαιρετικοί στην Τούμπα και πήραν δύο φορές το προβάδισμα στο σκορ με Ζαχίντ και Μακέντα, αλλά ο αρχηγός του Δικεφάλου του Βορρά… αρνήθηκε να χάσει, σκοράροντας δις για την ομάδα του.

Παρακολουθήστε LIVE το ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός από το Newsit.gr

Ο ΠΑΟΚ έχασε πάντως την ευκαιρία να “πιάσει” τον Ολυμπιακό στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη γκέλα των Πειραιωτών στην Ξάνθη.