Πέναλτι, “ψιλές”, αποβολές και… 2-2 με Ταχτσίδη στις καθυστερήσεις! video

Η έντονη βροχόπτωση μετέφερε το Λέτσε – Κάλιαρι για τη Δευτέρα (25.11.2019), με τις δύο ομάδες να φέρνουν ένα… επεισοδιακό 2-2. Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης “έστρωσε” την ισοφάριση στο 90+1′.

Μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι που έγινε στο “Βία ντελ Μάρε”, Λέτσε και Κάλιαρι έμειναν στο 2-2. Οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Παναγιώτη Ταχτσίδη να βρίσκει με υπέροχη κάθετη τον Καλντερόνι, που “εκτέλεσε” τον αντίπαλο πορτιέρε.

Το παιχνίδι είχε μεγάλη ένταση, δύο πέναλτι, τρεις κόκκινες και… τσαμπουκά του Όλσεν με τον Λαπαντούλα, που έφερε την αποβολή και των δύο στο 85′.

Οι Σαρδήνιοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πιάσουν την Λάτσιο στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, αφού προηγήθηκαν με 0-2 (στο 30′ το πέναλτι του Ζοάο Πέδρο και στο 67′ το τέρμα του Ναϊνγκολάν).

Μέσα σε 4 λεπτά όμως έμειναν με 9 παίκτες (αποβολή του Τσατσιαρόνε στο 81′ και του Όλσεν στο 85′). Η Λέτσε μείωσε με το πέναλτι του Λαπαντούλα στο 83′, είδε τον σκόρερ της να αποβάλλεται από τις… κουτουλιές – “ψιλές” που είχε με τον Όλσεν ακριβώς μετά την εκτέλεση του και τελικά ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.