Τετάρτη, 8 Μαΐ
25oC Αθήνα

Premier League: Τεσσάρα για τη Γιουνάιτεντ! Πλησίασε την πρώτη 5άδα (video)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ “διέλυσε” τη Νιούκαστλ με 4-1 και πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής στην Boxing Day της Premier League, πλησιάζοντας στην πρώτη 5άδα της βαθμολογίας.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετέτρεψε σε “πάρτι” το παιχνίδι με τη Νιούκαστλ στο Ολντ Τράφορντ, προηγούμενη με 3-1 στο σκορ, πριν καν βγει το πρώτο ημίχρονο.

Οι “κόκκινοι” διάβολοι βρέθηκαν να χάνουν από γκολ του Λόνγκσταφ στο 17′, αλλά απάντησαν άμεσα με όλα τους τα “όπλα”, αφού Μαρσιάλ, Γκρίνγουντ και Ράσφορντ σκόραραν από ένα γκολ μέχρι το 41′, βάζοντας πρόωρο τέλος στο ματς.

Το μόνο που άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο ήταν το σκορ, αφού η Γιουνάιτεντ πέτυχε και τέταρτο τέρμα με τον Μαρσιάλ να σκοράρει το δεύτερο δικό του στο 51′ για το τελικό 4-1 στο ματς.