Προκριματικά Euro 2020: Ανατροπή και διπλό για την Κύπρο! – video

Η Κύπρος βρέθηκε να χάνει στο Καζακστάν για τα προκριματικά του Euro 2020, όμως με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο πήρε σπουδαία νίκη με 2-1, που τη φέρνει “αγκαλιά” με την τρίτη θέση στον όμιλό της.

Μπορεί να έχει πια μόνο μαθηματικές ελπίδες για την πρώτη δυάδα του 9ου ομίλου, όμως η Κύπρος δεν τα παράτησε στο Καζακστάν ούτε όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας μία σημαντική νίκη για τη βαθμολογία της στην UEFA.

Το Καζακστάν πήρε προβάδισμα στην αναμέτρηση στο 34′ με τον Ερλάνοβ, αλλά οι Κύπριοι ισοφάρισαν στο 73′ με τον Σωτηρίου και έκαναν την απόλυτη ανατροπή στο 84′ με τον Ιωάννου, πανηγυρίζοντας το διπλό που τους έφερε στην τρίτη θέση του ομίλου τους στα Προκριματικά του Euro 2020 με 10 βαθμούς.