Τρίτη, 23 Απρ.

Προκριματικά Euro 2020: Πρώτη με ανατροπή η Ιταλία! Εύκολο διπλό για τη Φινλανδία – videos

Η Ιταλία έκανε την ανατροπή κόντρα στη Βοσνία στα προκριματικά του Euro 2020 και επικρατώντας με 2-1 παρέμεινε στην κορυφή του 10ου ομίλου, στον οποίο συμμετέχει και η Ελλάδα. Διπλό για τη Φινλανδία στο Λιχτενστάιν.

Η Βοσνία προηγήθηκε στο σκορ μέσα στην Ιταλία, με έναν “γνώριμο” των Ιταλών, τον Έντιν Τζέκο να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως η “σκουάτρα ατζούρα” απάντησε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 2-1.

Ο Ινσίνιε στο 49′ με τρομερό μονοκόμματο μετά από κόρνερ και ο Βεράτι στο 86′ με συρτό σουτ μετά από ασίστ του παίκτη της Νάπολι, χάρισαν τη νίκη στην ομάδα τους και τη διατήρησαν στην κορυφή του 10ου ομίλου.

Στη δεύτερη θέση βρίσκεται μόνη της η Φινλανδία, η οποία δεν δυσκολεύτηκε να κάνει διπλό στην έδρα του Λίχτενσταϊν, με τον Πούκι να σκοράρει για μία ακόμη φορά στα προκριματικά στο 37′ και τον Κάλμαν να διαμορφώνει το τελικό 2-0 στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης.