Τρίτη, 19 Μαρ.

“Σαρωτική” Βαλένθια! Η πιο βαριά ήττα του Μίτσελ [vid]

ΑΠΕ

Με τον Τζάτζα να “παραβιάζει” τρεις φορές την εστία του Ρομπέρτο μέσα σε 8 λεπτά, η Βαλένθια… σκόρπισε την Μάλαγα του Μίτσελ με 5-0, στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Ένα ακόμα δυνατό… σπρώξιμο προς την έξοδο του από τη Μάλαγα, πήρε ο Μίτσελ. Η ομάδα του πρώην τεχνικού του Ολυμπιακού ηττήθηκε μέσα στο “Μεστάγια” από τη Βαλένθια με το ηχηρό 5-0 και έχει “κολλήσει” για τα καλά στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με ένα πόντο μετά από 5 αγωνιστικές.

Την ίδια ώρα, η Βαλένθια επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις σερί ισοπαλίες κι έφτασε τους 9 βαθμούς και την 3η θέση.

“Πάρτι” από Τζάτζα

Μεγάλος πρωταγωνιστής της πεντάρας ήταν ο Σιμόνε Τζάτζα. Ο Ιταλός επιθετικός πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε 8 λεπτά, στέλνοντας την μπάλα στην εστία του Ρομπέρτο στο 55′, στο 60′ και στο 63′.

Το 1-0 για τους γηπεδούχους έγινε στο 17′ από τον Μίνα, ενώ το τελικό σκορ στο Μεστάγια “έγραψε” ο Ροντρίγκο στο 86′.