Serie A: “Απέδρασε” από τη Ρώμη η Γιουβέντους! video

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής στη Serie A, η Γιουβέντους “πέρασε” από το Ολίμπικο της Ρώμης με το 2-1 επί της Ρόμα και βρέθηκε ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ξεπερνώντας την Ίντερ με δύο βαθμούς.

Η Γιουβέντους “απέδρασε” και από την έδρα της Ρόμα με 2-1 και επέστρεψε στην κορυφή της Serie A, αποτελώντας για μία ακόμη χρονιά, το απόλυτο φαβορί για τον τίτλο.

Η ομάδα του Σάρι “αιφνιδίασε” τον αντίπαλό της και ήδη από το 10ο λεπτό του αγώνα προηγείτο με 2-0, με τον Ντεμιράλ να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό και τον Ρονάλντο να διπλασιάζει τα τέρματα τις ομάδας του με πέναλτι, πριν βγει το πρώτο δεκάλεπτο.

Οι Ρωμαίο αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο, με πέναλτι του Περότι στο 68′ και το ματς έγινε ντέρμπι στα τελευταία λεπτά, με τη Γιουβέντους να “αντέχει” όμως μέχρι τέλους και να “αποδρά” με το διπλό από το Ολίμπικο.