14oC Αθήνα

“Σοκ” για Γιουβέντους στις καθυστερήσεις! Συγκλονιστική Πάρμα – video

@juventusfc

Απίστευτη «γκέλα» για τη Γιουβέντους μέσα στο Τορίνο! Η «βέκια σινιόρα» βρέθηκε να νικάει την Πάρμα με 2-0 και 3-1, αλλά είδε τον Ζερβίνιο να την «πληγώνει» δύο φορές και να διαμορφώνει το τελικό 3-3. Εύκολη… δουλειά είχε η Νάπολι κόντρα στη Σαμπντόρια (3-0).

Όσο καλή ομάδα κι αν είσαι, όταν δέχεσαι τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο μέσα στην έδρα σου, είναι πολύ δύσκολο να πάρεις τη νίκη… ακόμα κι αν σε λένε Γιουβέντους! Η Πάρμα ήταν εκπληκτική και έφυγε από το Τορίνο με το βαθμό (3-3), με τον Ζερβίνιο να “πληγώνει” τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις.

Η Πάρμα βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης από το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο (36) και 2-0 στο 62’ από το τέρμα του Ρουγκάνι, αλλά δεν το έβαλε ποτέ κάτω.

Η ομάδα του Νταβέρσα μείωσε δύο λεπτά αργότερα σε 2-1 με το γκολ του Μπαριγιά, πριν δεχθεί το δεύτερο τέρμα του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 66’. Η συνέχεια όμως ανήκε στους φιλοξενούμενους, που… έβγαλαν ψυχή και αφού μείωσαν σε 3-2 με τον Ζερβίνιο στο 72’, πήραν τελικά το βαθμό, με τον Ιβοριανό φορ να διαμορφώνει το τελικό 3-3- στο 90+3!

Νωρίτερα, η Νάπολι νίκησε εύκολα 3-0 την Σαμπντόρια για την 22η αγωνιστική του Καμπιονάτο και συνεχίζει να καταδιώκει την πρωτοπόρο Γιουβέντους (έφτασε στο -9).

Σκόρερ των «παρτενοπέι» που μετέτρεψαν σε περίπατο το ματς με την Σαμπντόρια, ήταν οι Μίλικ (25΄), Ινσίνιε (26΄) και Βέρντι (89΄).