14oC Αθήνα

Στην Τότεναμ το ντέρμπι του Λονδίνου! Με Αζάρ στα ημιτελικά η Τσέλσι – videos

Η Τότεναμ επικράτησε μέσα στο Έμιρεϊτς με 2-0 της Άρσεναλ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου και προκρίθηκε πανηγυρικά, στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Αγγλίας, όπου βρίσκεται πλέον και η Τσέλσι, μετά το 0-1 στην έδρα της Μπόρνμουθ.

Απόλυτη “κυρίαρχος” στο ντέρμπι του Λονδίνου η Τότεναμ, πήρε εύκολα τη νίκη επί της Άρσεναλ με 2-0 και πήρε την πρόκριση για τους “4” του Λιγκ Καπ, όπως και η Τσέλσι που πέρασε από το Μπόρνμουθ χάρη σε γκολ του Αζάρ στο 83ο λεπτό του αγώνα.

Στο Έμιρεϊτς, η ομάδα του Ποκετίνο βρέθηκε από νωρίς μπροστά στο σκορ με τον Σον Χέουνγκ-Μιν (20΄), για να «σφραγίσει» την πρόκριση ο Ντέλε Άλι με το δεύτερο τέρμα της ομάδας του στο 60ο λεπτό του ματς. Βασικός ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος για τους “κανονιέρηδες”, δεν κατάφερε να αποτρέψει τον αποκλεισμό της ομάδας του.