weather-icon °C AΘΗΝΑ

Superleague: Αναλυτικά το πρόγραμμα για των «μεγάλων» στην Ελλάδα!

Superleague: Αναλυτικά το πρόγραμμα για των «μεγάλων» στην Ελλάδα!
ΦΩΤΟ intime

Η Superleague ανακοίνωσε το αναλυτικό πρόγραμμα για τη σεζόν 2019-20 με την πρεμιέρα του πρωταθλήματος να περιλαμβάνει θεωρητικά εύκολες αναμετρήσεις για το «Big5» των ΠΑΟΚ, Ολυμπιακού, ΑΕΚ, Άρη και Παναθηναϊκού.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας θα ξεκινήσουν την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου τους στην Τούμπα κόντρα στον Παναιτωλικό. Ο περσινός δεύτερος Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Αστέρας Τρίπολης, η ΑΕΚ θα φιλοξενήσει στο ΟΑΚΑ την Ξάνθη, ενώ ο Άρης θα βρει μπροστά του στο Κλεάνθης Βικελίδης τον ΟΦΗ. Με εκτός έδρας αγώνα θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του ο Παναθηναϊκός, που θα ταξιδέψει για την πρεμιέρα στη Λαμία.

Το αναλυτικό πρόγραμμα του ΠΑΟΚ

Πρώτος Γύρος
1η αγωνιστική ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός
2η ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
3η Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
4η ΠΑΟΚ-Άρης
5η ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
6η Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ
7η ΠΑΟΚ-Λαμία
8η ΝΠΣ Βόλος-ΠΑΟΚ
9η ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
10η ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
11η ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
12η Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
13η ΠΑΟΚ-Ξάνθη

Δεύτερος Γύρος
14η Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ
15η Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
16η ΠΑΟΚ-Ατρόμητος
17η Άρης-ΠΑΟΚ
18η ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
19η ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
20η Λαμία-ΠΑΟΚ
21η ΠΑΟΚ-ΝΠΣ Βόλος
22η Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
23η ΠΑΟΚ-ΟΦΗ
24η ΑΕΛ-ΠΑΟΚ
25η ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
26η Ξάνθη-ΠΑΟΚ

Το αναλυτικό πρόγραμμα του Ολυμπιακού

Το αναλυτικό πρόγραμμα της ΑΕΚ

Το αναλυτικό πρόγραμμα του Άρη

Πρώτος Γύρος

1η αγωνιστική: Άρης-ΟΦΗ
2η ΝΠΣ Βόλος-Άρης
3η Άρης-Παναθηναϊκός
4η ΠΑΟΚ-Άρης
5η Άρης-ΑΕΛ
6η Άρης-Ολυμπιακός
7η Ξάνθη-Άρης
8η Άρης-Παναιτωλικός
9η Πανιώνιος-Άρης
10η Άρης-Αστέρας Τρίπολης
11η ΑΕΚ-Άρης
12η Άρης-Λαμία
13η Ατρόμητος-Άρης

Δεύτερος Γύρος

14η ΟΦΗ – Άρης
15η Άρης – Βόλος
16η Παναθηναϊκός – Άρης
17η Άρης – ΠΑΟΚ
18η ΑΕΛ – Άρης
19η Ολυμπιακός – Άρης
20η Άρης – Ξάνθη
21η Παναιτωλικός – Άρης
22η Άρης – Πανιώνιος
23η Αστέρας – Άρης
24η Άρης – ΑΕΚ
25η Λαμία – Άρης
26η Άρης – Ατρόμητος

Το αναλυτικό πρόγραμμα του Παναθηναϊκού

Πρώτος Γύρος

1η αγωνιστική Λαμία – Παναθηναϊκός
2η Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
3η Άρης – Παναθηναϊκός
4η Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
5η Πανιώνιος – Παναθηναϊκός
6η Παναθηναϊκός – Ξάνθη
7η Ατρόμητος – Παναθηναϊκός
8η Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
9η ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
10η Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
11η Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
12η Παναθηναϊκός – Αστέρας
13η Βόλος – Παναθηναϊκός

Δεύτερος Γύρος

14η Παναθηναϊκός – Λαμία
15η ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
16η Παναθηναϊκός – Άρης
17η Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
18η Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
19η Ξάνθη – Παναθηναϊκός
20η Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
21η ΑΕΛ – Παναθηναϊκός
22η Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
23η ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
24η Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός
25η Αστέρας – Παναθηναϊκός
26η Παναθηναϊκός – Βόλος

#TAGS MM