Συνεχίζεται ο… κατήφορος για τη Ρεάλ Μαδρίτης! – video

Για τέταρτο συνεχόμενο ματς, η Ρεάλ Μαδρίτης δεν κατάφερε να σκοράρει και γνώρισε ήττα-σοκ από την Ντεπορτίβο Αλαβές, κάνοντας μία ακόμη “γκέλα’ στο φετινό πρωτάθλημα, όπου έχει 14 βαθμούς μετά από 8 ματς.

Η απουσία του Ρονάλντο είναι κάτι παραπάνω από αισθητή στη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία μη μπορώντας να σκοράρει για ένα ακόμη ματς στο πρωτάθλημα, γνώρισε την ήττα και από την Αλαβές στη Βιτόρια για την 8 αγωνιστική της La Liga.

Οι «μερένγκες» δημιούργησαν αρκετές φάσεις, όμως η έλλειψη του σίγουρου γκολ είναι εμφανής και με μεγάλη αστοχία στην τελική προσπάθεια, έμειναν ξανά στο μηδέν στην επίθεση. Και σαν μην έφθανε μάλιστα αυτό, ο Μανιού Γκαρσία στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων “πάγωσε” την ομάδα του Λοπετέγκι, κάνοντας με κεφαλιά το 1-0.