Δευτέρα, 20 Μαΐ
25oC Αθήνα

Τεσσάρα από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο… σάκο του μποξ, Κρίσταλ Πάλας!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνέτριψε 4-0 την Κρίσταλ Πάλας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, με κορυφαίο τον Μαρουάν Φελαϊνί, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, στο «Ολντ Τράφορντ».

Οι «κόκκινοι διάβολοι» υποχρέωσαν την αντίπαλό τους στην 7η ήττα της σε ισάριθμους αγώνες πρωταθλήματος. Οι «αετοί» παραμένουν στην τελευταία θέση της κατάταξης και χωρίς βαθμό.

Στο μεταξύ, η Γουότφορντ απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Γουέστ Μπρομ στο «Χόθορνς» με γκολ του Ριτσάρλισον στις καθυστερήσεις, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Ο Χοσέ Χολέμπας αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά με τους φιλοξενούμενους, στην αποστολή των οποίων συμπεριλήφθηκε και ο Ορέστης Καρνέζης, αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε. Τέλος, η Γουέστ Χαμ κατέβαλε την αντίσταση της Σουόνσι με γκολ του Σακό στο 90΄ και απομακρύνθηκε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.