15oC Αθήνα

Τραγική η Γιουνάιτεντ! Πρώτη γερή σφαλιάρα – video

Η εικόνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν αποκαρδιωτική στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπράιτον, με αποτέλεσμα να υποστεί την πρώτη της ήττα στην Premier League, μόλις στη δεύτερη αγωνιστική.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν απογοητευτική στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπράιτον. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο ηττήθηκε με 3-1 κι έχασε πολύ νωρίς τους πρώτους της βαθμούς στην Premier League, μένοντας από τη δεύτερη αγωνιστική πίσω από τους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” παρουσίασαν πολλά αμυντικά προβλήματα, ενώ γενικότερα η εικόνα τους ήταν αποκαρδιωτική. Η Μπράιτον πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο κι έφτασε δίκαια στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίωρο με τους Μάρεϊ (25’), Ντάφι (27’), ο Λουκάκου μείωσε στο 34′, αλλά ο Γκρος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 43′, διαμόρφωσε το 3-1 του πρώτου μέρους.

Οι αλλαγές που έκανε ο Ζοζέ Μουρίνιο με την έναρξη του δεύτερου ημίχρονου δεν βοήθησαν καθόλου τη Γιουνάιτεντ, που μείωσε απλά στις καθυστερήσεις με το πέναλτι του Πογκμπά.