“Τρελάθηκε”! Το ξέσπασμα του Σιμεόνε μετά την πρόκριση της Ατλέτικο [vid]

Σιμεόνε

Το γκολ του Ντιέγκο Κόστα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έστειλε την Ατλέτικο Μαδρίτης στον τελικό του Europa League. Το σφύριγμα της λήξης έκανε τον Ντιέγκο Σιμεόνε να ξεσπάσει σε “τρελούς” πανηγυρισμούς!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 1-0 την Άρσεναλ στο “Wanda Metropolitano” και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα στο “Εμιρέιτς” εξασφάλισε το “εισιτήριο” για τον τελικό του Europa League (16/05) εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη Μαρσέιγ.

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε, που παρακολούθησε τη χθεσινή αναμέτρηση της Ατλέτικο Mαδρίτης  από τις εξέδρες του “Wanda Metropolitano” και όχι στον πάγκο, λόγω τιμωρίας, δεν μπόρεσε να συγκρατήσει το πάθος και τη χαρά του και… ξέσπασε σε πανηγυρισμούς με το σφύριγμα της λήξης.