Σάββατο, 27 Απρ.

Τριάρα για τη Γιουβέντους! Τρομερή “κούρσα” και ασίστ του Ρονάλντο στο τέλος – videos

Παρότι δυσκολεύτηκε ξανά στην έδρα της και χρειάστηκε ένα αυτογκόλ για να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, η Γιουβέντους επικράτησε 3-1 της Κάλιαρι, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να “σφραγίζει” τη νίκη με εντυπωσιακή κούρσα και ασίστ στον Κουαδράδο στο τέλος του αγώνα.

Μία ακόμη νίκη για τη Γιουβέντους στην Ιταλία, όπου δείχνει να μην έχει αντίπαλο, αφού ακόμη και στις κακές της βραδιές, καταφέρνει να παίρνει εύκολες νίκες.

Κόντρα στην Κάλιαρι, η “γηραιά κυρία” άνοιξε το σκορ δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα, χάρη σε ένα εξαιρετικό γκολ του Ντιμπάλα, με σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν όμως και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με μία… σεντερφορίσια ενέργεια του Ζοάο Πέδρο στο 36ο λεπτό του αγώνα, για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο στο 1-1.

Η Γιουβέντους “πίεσε” από την αρχή στο δεύτερο μέρος και στάθηκε τυχερή στο 49′, όταν ο Μπράνταριτς έκανε κάκιστη προβολή σε ακίνδυνη σέντρα από αριστερά, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για το 2-1.

Το τελικό 3-1 έγραψε ο Κουαδράδο στο 87′, όταν μετά από μία τρομερή κούρσα του Κριστιάνο Ρονάλντο στην αντεπίθεση, ο Πορτογάλος έδωσε έτοιμο γκολ στον Κολομβιανό για να “σφραγίσει” τη νίκη των πρωταθλητών Ιταλίας.