Κυριακή, 5 Μαΐ

Βιγιαρεάλ – Μπαρτσελόνα: Τρομακτική “αντιγραφή” από Μέσι… δύο χρόνια μετά! video

Η Μπαρτσελόνα πήρε ανέλπιστο βαθμό στην έδρα της Βιγιαρεάλ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-4 με δύο γκολ στο φινάλε. Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε στο 90′ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ, κάτι όμως που… ξύπνησε μνήμες του πρόσφατου παρελθόντος.

Ο Λιονέλ Μέσι μείωσε σε 4-3 για την Μπαρτσελόνα με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ στο 90′, λίγο πριν ο Σουάρες δώσει το βαθμό στην Μπαρτσελόνα με εκπληκτικό σουτ.

Να ‘χα χίλια μάτια! Συγκλονιστική ισοπαλία στο Βιγιαρεάλ – Μπαρτσελόνα

Το τέρμα αυτό του Αργεντινού θύμισε σε πολλούς την προ δύο ετών αναμέτρηση της Βιγιαρεάλ με την Μπαρτσελόνα στο “Μαδριγάλ”. Οι Καταλανοί έχαναν με 1-0, αλλά ο Μέσι είχε… τη λύση και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Η απίστευτη σύμπτωση αφορά το λεπτό που ο Μέσι σκόραρε και στις δύο αναμετρήσεις. Οι δύο εκτελέσεις φάουλ έγιναν στην ίδια εστία και στο 90ο τους λεπτό, έχοντας διαφορά 13 δευτερολέπτων!