15oC Αθήνα

Χαλαρή… τριάρα της Μπάγερν στη Στουτγκάρδη! video

Η Μπάγερν Μονάχου δεν συνάντησε την παραμικρή αντίσταση στην έδρα της Στουτγκάρδης και νίκησε με 3-0, σε ματς για τη δεύτερη αγωνιστική της Bundesliga.

Το 2x2 στο γερμανικό πρωτάθλημα έκανε η Μπάγερν Μονάχου και μάλιστα με… περίπατο. Οι Βαυαροί νίκησαν με 3-0 μέσα στην έδρα της Στουτγκάρδης, φτάνοντας τα 11 “τρίποντα” στις 13 τελευταίες επισκέψεις τους και παραμένοντας αήττητοι από το 2007.

Οι πρωταθλητές άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Λέον Γκορέτσκα (37΄), για να ακολουθήσουν άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη, από τους Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι (62′) και Τόμας Μίλερ (76′).

Λίγο νωρίτερα, η εντυπωσιακή Βόλφσμπουργκ διπλασίασε τις νίκες της στο γερμανικό πρωτάθλημα επικρατώντας εκτός έδρας της Μπάγερ Λεβερκούζεν με 3-1. Οι «ασπιρίνες», χωρίς τον τραυματία Παναγιώτη Ρέτσο στη διάθεσή τους, έχασαν για δεύτερη φορά στις ισάριθμες αγωνιστικές που έχουν παίξει στην Bundesliga, με την άμυνά τους να έχει δεχθεί πέντε γκολ σε αυτά τα δύο παιχνίδια.