Τρίτη, 19 Μαρ.

Πολωνία – Σλοβακία: Γκολ για «σεμινάριο», πρώτη αποβολή στο Euro 2020 και νέο προβάδισμα

Η Πολωνία κατάφερε να πετύχει ένα πανέμορφο γκολ, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και να ισοφαρίσει την Σλοβακία, αλλά έμεινε με δέκα παίκτες και λίγο μετά δέχθηκε νέο τέρμα.

Γκολ για… σεμινάριο ανάπτυξης από την Πολωνία, η οποία χρειάστηκε μόλις 21 δευτερόλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο για να φέρει το ματς της με την Σλοβακία στα ίσια (1-1).

Την πρώτη κόκκινη κάρτα του Euro 2020 αντίκρισε ο Πολωνός Κριχόβιακ, ο οποίος χωρίς να φέρει αντίρρηση, αποχώρησε στο 62′ για τα αποδυτήρια.

Λίγα λεπτά μετά, ήρθε το γκολ του Σκρίνιαρ, που έδωσε το προβάδισμα στην Σλοβακία.