Πέμπτη, 2 Μαΐ
22oC Αθήνα

Πόρτο – Κλαμπ Μπριζ 0-4 και Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 στο Champions League

Η έκπληξη της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League έγινε στο «Ντραγκάο», όπου η Κλαμπ Μπριζ έκανε «πάρτι» απέναντι στην Πόρτο (4-0). Σε ματς για τον ίδιο όμιλο (2ο) η Μπάγερν Λεβερκούζεν σκόραρε δυο γκολ μέσα σε τρία λεπτά και νίκησε την Ατλέτικο Μαδρίτης (2-0).

Δύο στα δύο στον δεύτερο όμιλο του Champions League και για την εκπληκτική Κλαμπ Μπριζ, με τους πρωταθλητές Βελγίου να κάνουν επίδειξη δύναμης στην έδρα της Πόρτο (4-0).

Το.. πάρτι για την Κλάμπ Μπριζ άνοιξε στο15′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιούτγκλα. Το δεύτερο ημίχρονο “έκρυβε” άλλα τρία γκολ, με τους Σοβάχ (47΄) Σοβάχ, Σκοβ Όλσεν (52′) και Νούσα (89′) να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Με δύο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο, η Μπάγερ Λεβερκούζεν πέτυχε τεράστια νίκη (πρώτη στο 2ο όμιλο) με 2-0 επί της Ατλέτικο Μαδρίτης. Αντριχ (84΄) και Ντιαμπί (87′) έδωσαν το “τρίποντο” στους Γερμανούς.