Προκριματικά Euro 2024: Κέιν και Σάκα «καθάρισαν» για την Αγγλία – Νίκη για την Σλοβενία των «πράσινων»

Με γκολ των Κέιν και Σάκα, η Αγγλία επικράτησε με 2-0 της Ουκρανίας και διπλασίασε τις νίκες της στον τρίτο όμιλο των προκριματικών του Euro 2024.

Η Αγγλία μπήκε από την αρχή δυνατά στο ματς και το “καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο, με τον Κέιν να ανοίγει το σκορ, στο ματς που βραβεύτηκε ως πρώτος σκόρερ όλων των εποχών για τα “τρία λιοντάρια” και τον Σάκα να “σφραγίζει” τη νίκη της ομάδας του με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή.

Πιο δύσκολα, αλλά με το ίδιο σκορ νίκησε και η Σλοβενία το Σαν Μαρίνο. Με βασικούς τους Τσέριν και Βέρμπιτς του Παναθηναϊκού, οι Σλοβένοι χρειάστηκαν ένα γκολ του Σέσκο στο δεύτερο ημίχρονο για να κόψουν το… γόρδιο δεσμό και επικράτησαν τελικά με 2-0 χάρη σε αυτογκόλ του Ντι Μάιο στη συνέχεια.