15oC Αθήνα

Ρεάλ Μαδρίτης: Με τριάρα «έπιασε» ξανά την Ατλέτικο στην κορυφή (video)

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε άνετα από την έδρα της Εϊμπάρ και με το 3-1 “έπιασε” ξανά τη συμπολίτισσα Ατλέτικο στην κορυφή της βαθμολογίας, έστω και με δύο παιχνίδια περισσότερα.

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν ήταν βελτιωμένη σε σχέση με τα τελευταία της παιχνίδια και προηγήθηκε με τον Καρίμ Μπενζεμά να βρίσκει ξανά δίχτυα, μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα. Στο 13′ ο Λούκα Μόντριτς έδειξε να “καθαρίζει” από νωρίς τον αγώνα, αλλά ο Κίκε μείωσε το σκορ πριν βγει το ημίχρονο.

Το μόνο που άλλαξε στο δεύτερο μέρος όμως, ήταν το τελικό σκορ, αφού ο Λούκας Βάσκεθ πέτυχε και τρίτο γκολ για την ομάδα του στις καθυστερήσεις. η Ρεάλ Μαδρίτης “ανέβηκε” έτσι στους 29 βαθμούς μετά από 14 αγώνες, όσους έχει και η Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά με δύο ματς λιγότερα.