Δευτέρα, 17 Ιουν.
33oC Αθήνα

Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός: Ιστορική επίδοση για τους Ισπανούς στο πρώτο δεκάλεπτο του τελικού της Euroleague

Ο Παναθηναϊκός δίνει “μάχη” κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης στο μεγάλο τελικό του Final Four της Euroleague, αλλά οι Ισπανοί ξεκίνησαν εντυπωσιακά ένα ακόμη ματς στο Βερολίνο και μάλιστα έγραψαν ξανά ιστορία.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν ασταμάτητη στο πρώτο 10λεπτο του αγώνα και πέτυχε 36 πόντους κόντρα στον Παναθηναϊκό, σημειώνοντας την καλύτερη επίδοση όλων των εποχών σε τελικό της Euroleague.

Οι Μαδριλένοι προηγήθηκαν μάλιστα με 36-25 και πήραν από νωρίς το προβάδισμα έναντι του “τριφυλλιού”, ενώ είχαν κάνει κάτι αντίστοιχο και με τον Ολυμπιακό, αλλά τότε το 10λεπτο ήταν 28-10 υπέρ της “Βασίλισσας”, στον ημιτελικό του Final Four.