Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

Ρεάλ Μαδρίτης – Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-1: Νίκη με ανατροπή και ξανά κορυφή για τη «Βασίλισσα» στην Ισπανία

ΦΩΤΟ intime

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε την ανατροπή κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ και πήρε τη νίκη με 2-1, συνεχίζοντας με το απόλυτο την πορεία της στη φετινή “La Liga”.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα, η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να φέρει… τούμπα το παιχνίδι, σκοράροντας με τον Βαλβέρδε και τον Χοσελού από δύο ασίστ του Γκαρσία, στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Η “Βασίλισσα” κράτησε μάλιστα το προβάδισμα μέχρι τέλους και έκανε το 5/5 στη σεζόν στην ισπανική “La Liga”, επιστρέφοντας στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +2 από την Μπαρτσελόνα.