Ρόμα – Σασουόλο 3-4: Ήττα με 10 παίκτες για την ομάδα του Μουρίνιο και εκτός 4άδας στη Serie A

Η Σασουόλο “πάγωσε” τη Ρόμα μέσα στο Ολίμπικο και παίρνοντας τη νίκη με 4-3, άφησε την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο εκτός 4άδας στη βαθμολογία της Serie A.

Η Ρόμα βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ του Λαουριέντε στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα και παρότι μείωσε νωρίς με τον Ζαλέφσκι, έμεινε με 10 παίκτες από αποβολή του Κουμπουλά και η Σασουόλο βρήκε και τρίτο γκολ με τον Μπεράρντι πριν το ημίχρονο.

Ο Ντιμπαλά στο 50′ έβαλε ξανά την ομάδα του Μουρίνιο στο ματς, αλλά ένα τέταρτο γκολ για τους φιλοξενούμενους με τον Πιναμόντι, έβαλε ουσιαστικά τέλος στο παιχνίδι, με τον Βαϊνάλντουμ να διαμορφώνει απλώς το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

Η Ρόμα έχασε έτσι την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη 4άδα της βαθμολογίας, ενώ η Σασουόλο φαίνεται να έχει “καθαρίσει” με την υπόθεση παραμονή στη Serie A.