Τρίτη, 23 Απρ.

Σασουόλο – Ίντερ 1-2: Επιστροφή στις νίκες για τους «νερατζούρι» με υπογραφή Τζέκο

Η Ίντερ έκαμψε την αντίσταση της πάντα υπολογίσιμης Σασουόλο επικρατώντας με 2-1, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έντιν Τζέκο ο οποίος πέτυχε δυο τέρματα.

Η Ίντερ μετά τη πύρρειο νίκη μεσοβδόμαδα απέναντι στη Μπαρτσελόνα πήρε τη ψυχολογική ώθηση που χρειαζόταν και στη Serie A, επικρατώντας εκτός έδρας της Σασουόλο με 2-1, βάζοντας τέλος στο σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάκι ευτύχησε να προηγηθεί ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Έντιν Τζέκο να σκοράρει από κοντά. Η Σασουόλο στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε και βρήκε την ισοφάριση με τον Φρατέζι .

Οι ”νερατζούρι” όμως δεν πτοήθηκαν, πιέζοντας για να πάρουν το παιχνίδι, κάτι το οποίο πέτυχαν με τέρμα πάλι του Τζέκο στο 75ο λεπτό, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Μιλάνο, η οποία συνεχίζει τις υποχρεώσεις της πλέον με ανεβασμένη ψυχολογία.