Στο Euro η Ουγγαρία με “μυθική” ανατροπή! (video)

Η Ουγγαρία βρέθηκε με την “πλάτη στον τοίχο” στον αγώνα για τα play off των προκριματικών του Euro 2020, αλλά με μία μυθική ανατροπή στα τελευταία λεπτά, επικράτησε με 2-1 της Ισλανδίας και προκρίθηκε στην τελική φάση, που μεταφέρθηκε για το 2021.

Οι “ψαράδες” προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 11′ με τον Γκίλφι Σίγκουρτσον και “κρατούσαν” στα χέρια τους το ματς μέχρι και το 88ο λεπτό του αγώνα. Η Νέγκο ισοφάρισε όμως για τους Ούγγρους σε αυτό το σημείο κι ο Σολμποζάι με ένα… buzzer beater στις καθυστερήσεις, έφερε… τούμπα το παιχνίδι.

Πανηγυρίζει η Βόρεια Μακεδονία! Προκρίθηκε στα τελικά του Euro (videos)

Η ολική ανατροπή του σκορ χάρισε έτσι μια ανεπανάληπτη νίκη στην Ουγγαρία, η οποία και εξασφάλισε το δεύτερο “εισιτήριο” των play off για την τελική φάση του Euro 2020, το οποίο λόγω κορονοϊού αναμένεται να διεξαχθεί το καλοκαίρι του 2021.