Σάββατο, 24 Φεβ.
19oC Αθήνα

Τα ντέρμπι Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός και Ίντερ – Γιουβέντους «παίζουν» αποκλειστικά στην COSMOTE TV

Τα ντέρμπι Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός και Ίντερ – Γιουβέντους «παίζουν» αποκλειστικά στην COSMOTE TV
Eurokinissi

Κυριακή κορυφαίων ντέρμπι έρχεται στην COSMOTE TV με τα ματς Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (4/2, 21.00, COSMOTE SPORT 1HD) για τη Stoiximan Super League και Ίντερ-Γιουβέντους (4/2, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K) για τη Serie A.

Το διήμερο 6-7/2 θα πραγματοποιηθεί και η 1η αγωνιστική της ημιτελικής φάσης του Copa Del Rey με τα ματς Μαγιόρκα-Ρεάλ Σοσιεδάδ (6/2, 22.00, COSMOTE SPORT 7HD) και Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπιλμπάο (7/2, 22.30, COSMOTE SPORT 7HD).

Το ποδοσφαιρικό «μενού» των καναλιών COSMOTE SPORT για την εβδομάδα 2/2-8/2, περιλαμβάνει, επίσης, τις αναμετρήσεις Βόλος ΝΠΣ-Παναιτωλικός (3/2, 17.30, COSMOTE SPORT 1HD), ΟΦΗ-Κηφισιά (4/2, 16.00, COSMOTE SPORT 2HD) και ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης (4/2, 17.30, COSMOTE SPORT 1HD) για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Έντονο ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι αγώνες Φροζινόνε-Μίλαν (3/2, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD), Νάπολι-Ελλάς Βερόνα (4/2, 16.00, COSMOTE SPORT 3HD) και Αταλάντα-Λάτσιο (4/2, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD) για την 23η αγωνιστική της Serie A. Την Τετάρτη 7/2 θα πραγματοποιηθεί και ο αγώνας Άστον Βίλα-Τσέλσι (22.00, COSMOTE SPORT 1HD) για τον 4ο γύρο του Emirates FA Cup.

Τα κανάλια COSMOTE SPORT θα φιλοξενήσουν πλούσιο μπασκετικό θέαμα με 14 αγώνες από το NBA. Μεταξύ αυτών και τα ματς Μάβερικς-Μπακς (4/2, 03.30, COSMOTE SPORT 5HD), Ουίζαρντς-Σανς (4/2, 22.30, COSMOTE SPORT 4HD), Τζαζ-Μπακς (5/2, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD) και Σανς-Μπακς (Τετάρτη 7/2, 05.00, COSMOTE SPORT 4HD).

Οι φαν του τένις θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν όλη τη δράση από την αναμέτρηση της Ελλάδας με τη Ρουμανία, στο πλαίσιο των play-offs του World Cup I του Davis Cup 2024. Η προσπάθεια της ελληνικής αποστολής, η οποία απαρτίζεται από τους Στέφανο Τσιτσιπά, Πέτρο Τσιτσιπά, Αλέξανδρο Σκορίλα, Γιάννη Ξυλά, Αριστοτέλη Θάνο και Μιχάλη Περβολαράκη, θα μεταδοθεί το τριήμερο 2-4/2 από το COSMOTE SPORT 6HD.

Τον παλμό των εξελίξεων από τα πιο σημαντικά αθλητικά γεγονότα της εβδομάδας θα μεταφέρει η έμπειρη δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT, μέσα από ειδικές εκπομπές και εκτενή ρεπορτάζ.

Ακολουθεί αναλυτικά η λίστα μεταδόσεων των αθλητικών highlights της εβδομάδας 2/2-8/2:

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Stoiximan Super League (21η Αγωνιστική)

Εκπομπή «Pregame Βόλος ΝΠΣ-Παναιτωλικός» (Σάββατο 3/2, 17.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Βόλος ΝΠΣ-Παναιτωλικός (Σάββατο 3/2, 17.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Εκπομπή «Pregame ΟΦΗ-Κηφισιά» (Kυριακή 4/2, 15.30, COSMOTE SPORT 2HD)

ΟΦΗ-Κηφισιά (Kυριακή 4/2, 16.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Εκπομπή «Sportshow» (Kυριακή 4/2, 16.00, COSMOTE SPORT 1HD)

ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης (Kυριακή 4/2, 17.30, COSMOTE SPORT 1HD & COSMOTE SPORT AEK SUPER LEAGUE PASS)

Εκπομπή «Sportshow» (Kυριακή 4/2, 19.40, COSMOTE SPORT 1HD)

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός (Kυριακή 4/2, 21.00, COSMOTE SPORT 1HD & COSMOTE SPORT PANATHINAIKOS SUPER LEAGUE PASS & COSMOTE SPORT OLYMPIACOS SUPER LEAGUE PASS)

Εκπομπή «Sportshow» (Κυριακή 4/2, 23.15, COSMOTE SPORT 1HD)

Serie A (23η Αγωνιστική)

Λέτσε-Φιορεντίνα (Παρασκευή 2/2, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Έμπολι-Τζένοα (Σάββατο 3/2, 16.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Ουντινέζε-Μόντσα (Σάββατο 3/2, 16.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Φροζινόνε-Μίλαν (Σάββατο 3/2, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Μπολόνια-Σασουόλο (Σάββατο 3/2, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Τορίνο-Σαλερνιτάνα (Κυριακή 4/2, 13.30, COSMOTE SPORT 3HD)

Νάπολι-Ελλάς Βερόνα (Κυριακή 4/2, 16.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Αταλάντα-Λάτσιο (Κυριακή 4/2, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Ίντερ-Γιουβέντους (Kυριακή 4/2, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K)

Ρόμα-Κάλιαρι (Kυριακή 4/2, 22.15, COSMOTE SPORT 2HD)

Emirates FA Cup (4ος Γύρος)

Πλίμουθ-Λιντς (Τρίτη 6/2, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD)

Άστον Βίλα-Τσέλσι (Τετάρτη 7/2, 22.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Liga Portugal Betclic (20η Αγωνιστική)

Φαμαλικάο-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Σάββατο 3/2, 20.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Πόρτο-Ρίο Άβε (Σάββατο 3/2, 22.30, COSMOTE SPORT 3HD)

Μπενφίκα-Ζιλ Βισέντε (Κυριακή 4/2, 20.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Κάζα Πία-Μποαβίστα (Kυριακή 4/2, 22.15, COSMOTE SPORT 9HD)

Μπράγκα-Μορεϊρένσε (Κυριακή 4/2, 22.30, COSMOTE SPORT 5HD)

Saudi King Cup (Προημιτελικός)

Αλ Φαϊσαλί-Αλ Ίτιχαντ (Κυριακή 4/2, 17.15, COSMOTE SPORT 5HD)

Roshn Saudi League (19η Αγωνιστική)

Αλ Ταΐ-Αλ Ίτιχαντ (Tετάρτη 7/2, 20.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Copa del Rey (Ημιτελική φάση, 1η Αγωνιστική)

Μαγιόρκα-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Τρίτη 6/2, 22.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπιλμπάο (Τετάρτη 7/2, 22.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Sky Bet EFL Championship (30η Αγωνιστική)

Μπρίστολ Σίτι-Λιντς (Παρασκευή 2/2, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Πρέστον-Ίπσουιτς (Σάββατο 3/2, 17.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Μίντλεσμπρο-Σάντερλαντ (Κυριακή 4/2, 14.00, COSMOTE SPORT 8HD)

cinch Scottish Premiership (24η Αγωνιστική)

Αμπερντίν-Σέλτικ (Σάββατο 3/2, 14.30, COSMOTE SPORT 3HD)

25η Αγωνιστική

Ρέιντζερς-Αμπερντίν (Τρίτη 6/2, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Χιμπέρνιαν-Σέλτικ (Τετάρτη 7/2, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Παγκύπριο Πρωτάθλημα CYTA (23η Αγωνιστική)

ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ Λάρνακας (Δευτέρα 5/2, 19.00, COSMOTE SPORT 1HD)

UEFA Youth League (Πλέι-οφ)

Ολυμπιακός-Ίντερ (Τετάρτη 7/2, 15.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Copa Libertadores (1ος Γύρος, 1η Αγωνιστική)

Αουρόρα-Μέλγκαρ (Πέμπτη 8/2, 02.30, COSMOTE SPORT 8HD)

MΠΑΣΚΕΤ

NBA

Ιντιάνα Πέισερς-Σακραμέντο Κινγκς (Σάββατο 3/2, 02.30, COSMOTE SPORT 4HD)
Mινεσότα Τίμπεργουλβς-Ορλάντο Μάτζικ (Σάββατο 3/2, 03.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Φιλαδέλφεια 76ers-Μπρούκλιν Νετς (Κυριακή 4/2, 01.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Aτλάντα Χοκς-Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς (Κυριακή 4/2, 01.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Ντάλας Μάβερικς-Μιλγουόκι Μπακς (Κυριακή 4/2, 03.30, COSMOTE SPORT 5HD)

Ουάσινγκτον Ουίζαρντς-Φοίνιξ Σανς (Κυριακή 4/2, 22.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Μινεσότα Τίμπεργουλβς-Χιούστον Ρόκετς (Δευτέρα 5/2, 02.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Γιούτα Τζαζ-Μιλγουόκι Μπακς (Δευτέρα 5/2, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Φιλαδέλφεια 76ers-Ντάλας Μάβερικς (Τρίτη 6/2, 02.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Σάρλοτ Χόρνετς-ΛΑ Λέικερς (Τρίτη 6/2, 02.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Μαϊάμι Χιτ-Ορλάντο Μάτζικ (Τετάρτη 7/2, 02.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Φοίνιξ Σανς-Μιλγουόκι Μπακς (Τετάρτη 7/2, 05.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Φιλαδέλφεια 76ers-Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς (Πέμπτη 8/2, 02.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Mαϊάμι Χιτ-Σαν Αντόνιο Σπερς (Πέμπτη 8/2, 02.30, COSMOTE SPORT 7HD)

ACB Liga Endesa (21η Αγωνιστική)

Τενερίφη-Μπασκόνια (Kυριακή 4/2, 14.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Μπαρτσελόνα-Βαλένθια (Kυριακή 4/2, 19.30, COSMOTE SPORT 5HD)

Turkish Basketball Super League (19η Αγωνιστική)

Αναντολού Εφές-Μπαχτσέσεχιρ (Κυριακή 4/2, 17.00, COSMOTE SPORT 9HD)

Φενέρμπαχτσε-Γαλατάσαραϊ (Κυριακή 4/2, 19.30, COSMOTE SPORT 9HD)

Lega Basket Serie A (19η Αγωνιστική)

Πιστόια-Αρμάνι Μιλάνο (Κυριακή 4/2, 20.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Τρεβίζο-Βίρτους Μπολόνια (Κυριακή 4/2, 21.00, COSMOTE SPORT 7HD)

FIBA Basketball Champions League (Φάση των 16, 3η Αγωνιστική)

ΑΕΚ-Μούρθια (Τρίτη 6/2, 19.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Xάποελ Χολόν-Προμηθέας (Τρίτη 6/2, 22.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Kαρσίγιακα-Περιστέρι (Τετάρτη 7/2, 19.30, COSMOTE SPORT 4HD)

ΤΕΝΙΣ

Davis Cup (COSMOTE SPORT 6HD)

Pre-Show (Παρασκευή 2/2, 15.15)

Κλήρωση (Παρασκευή 2/2, 15.30)

Post-Show (Παρασκευή 2/2, 16.00)

Πλέι οφ, World Group Ι, Αγώνας Μονού

Εκπομπή «Pregame Davis Cup Ελλάδα-Ρουμανία» (Σάββατο 3/2, 15.00)

Ελλάδα-Ρουμανία (Σάββατο 3/2, 16.00)

Ελλάδα-Ρουμανία (Σάββατο 3/2, 18.00)

Εκπομπή «Postgame Davis Cup Ελλάδα-Ρουμανία» (Σάββατο 3/2, 20.30)

Πλέι οφ, World Group I, Αγώνας Διπλού

Εκπομπή «Pregame Davis Cup Ελλάδα-Ρουμανία» (Κυριακή 4/2, 11.00)

Ελλάδα-Ρουμανία (Κυριακή 4/2, 12.00)

Ελλάδα-Ρουμανία (Κυριακή 4/2, 14.00)

Πλέι οφ, World Group I, Αγώνας Μονού

Ελλάδα-Ρουμανία (Κυριακή 4/2, 16.00)

Εκπομπή «Postgame Davis Cup Ελλάδα-Ρουμανία» (Κυριακή 4/2, 18.30)

ATP 250 Montpellier (COSMOTE SPORT 7HD)

Προημιτελικοί (Παρασκευή 2/2, 15.30, 17.30, 20.00, 22.00)

Hμιτελικοί (Σάββατο 3/2, 16.00, 18.00)

Τελικός (Κυριακή 4/2, 16.00)

ATP 250 Marseille

Κυρίως Ταμπλό

Δευτέρα 5/2, 17.00, 19.00, 21.00 (COSMOTE SPORT 8HD)

Τρίτη 6/2 14.30, 16.30, 19.00, 21.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

Τετάρτη 7/2 14.30, 16.30, 19.00, 21.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

Πέμπτη 8/2 14.30, 16.30, 19.00, 21.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

ΒΟΛΕΪ

CEV Cup Volleyball Ανδρών (Προημιτελική φάση, 2η αγωνιστική)

Μίλων-Λίνεμπουργκ (Πέμπτη 8/2, 20.00, COSMOTE SPORT 8HD)

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ

UFC Fight Night

Ρόμαν Ντολίτζε-Νάσουρντιν Ιμάνοφ (Κυριακή 4/2, 02.00, COSMOTE SPORT 8HD)

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις