Κυριακή, 19 Μαΐ

Τέσσερα “κικιρίκου” στ’ αυτιά της Μάντσεστερ Σίτι (VIDEO)

Στο White Hart Lane σήμερα είχε πάρτι… Αρχισε με μικρή καθυστέρηση για λογαριασμό της Τότεναμ που “καθάρισε” τη Μάντσεστερ Σίτι από το ημίχρονο (1-1) κι έπειτα και τελικά νίκησε 4-1.

Η Σίτι, ακόμη δεν είχε ξεπεράσει το κάζο από το… φονέα των γιγάντων, Γουέστ Χαμ και άκουσε ένα εκκωφαντικό “κικιρίκου” στ’ αυτιά της από τα “κοκόρια” της Πρέμιερ Λιγκ…
Οι “Πολίτες” προηγήθηκαν με οφσάιντ γκολ του Ντε Μπρούιν στο 25ο λεπτό. Κάπως έτσι η ομάδα του Πελεγκρίνι “ξύπνησε” την Τότεναμ και τότε άρχισαν να λαλούν τα “κοκόρια”…
Στο 45′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν -επίσης με οφσάιντ- με τον Ντάιερ (45’) και πήραν… κεφάλι στο σκορ στο 51′ με το γκολ του Αλντερβάιρελντ, που ήταν κι αυτός σε αντικανονική θέση. Η Σίτι προσπάθησε να πιέσει και αυτό της κόστισε… Ο Κέιν έκανε το 3-1 στο 61’ και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 79′ ο Λαμέλα.

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής
Σαββάτο (26/09)

Τότεναμ – Μάντσεστερ Σίτι 4-1 (45′ Ντάιερ, 51′ Άλντερβαϊρελντ, 61′ Κέιν, 79′ Λαμέλα – 25′ Ντε Μπρούιν)
Λέστερ – Άρσεναλ (17:00)