15oC Αθήνα

Τρένο η Μάντσεστερ Σίτι, αγχωτική τεσσάρα στη Γουλβς (video)

Η Μάντσεστερ Σίτι έδωσε συνέχεια στη ξέφρενη πορεία της. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα επικράτησε εντός έδρας της Γουλβς με 4-1 και πανηγύρισε τη 15η συνεχόμενη νίκη της στην Premier League.

Το τελικό σκορ δεν λέει την αλήθεια, με τους “Πολίτες” να ζορίζονται αρκετά, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχαν τρία γκολ, δείχνοντας τη στόφα του πρωταθλητή που διαθέτουν.

Για ένα 20λεπτο η Γουλβς έβαλε… δύσκολα στη Μάντσεστερ Σίτι, ισοφαρίζοντας στο 61′ με τον Κόαντι, το αυτογκόλ του Ντεντόνκερ από το 15′. Ένα «ξέσπασμα» της σούπερ ομάδας του Πεπ Γκουαρδιόλα στο φινάλε του αγώνα ήταν όμως αρκετό για να φτάσει στο εμφατικό 4-1, διευρύνοντας ακόμη περισσότερο το απίστευτο σερί της στις 21 νίκες σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Ο Γκαμπριέλ Ζεσούς (80′, 90’+5′) και ο Μαχρέζ (90′) μετέτρεψαν σε… περίπατο για τους «Πολίτες», ένα ματς που έδειχνε να… στραβώνει και οδήγησαν τη Σίτι στο +15 από τη δεύτερη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία έχει κι έναν αγώνα λιγότερο.